Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Z kamionu uniklo přibližně 600 litrů nafty

Dne 6. prosince ve20.41 hodin byla na operační a informační středisko hasičů oznámena nehoda kamionu, který vyjel u Nasavrk mimo vozovku.

Tam se převrátil i s návěsem na levý bok. Řidič polského kamionu vyvázl z nehody bez zranění. Hasiči zajistili unikající pohonné hmoty. Přivolán byl další automobil k přečerpání PHM do náhradních obalů. Jednotka ihned jímala ukapávající naftu do sběrné nádoby, ale při zahájení čerpání bylo zjištěno, že v nádržích kamionu je již minimální množství nafty.

Tento zbytek pohonných hmot již nebylo možné odčerpat. Z nádrží uniklo přibližně 600 litrů nafty. Na místo byl povolán pracovník životního prostředí. Zástupkyně životního prostředí byla informována u úniku PHM do půdy a celkové situaci na místě nehody a rozhodla, že likvidace uniklé PHM a kontaminované zeminy bude provedena po vyproštění kamionu. Polský řidič si za pomoci policistů zajistil firmu na přeložení nákladu z vozidla a následné vyproštění kamionu, které budou probíhat během středečního dne. Odpojena byla ihned i autobaterie.

Jelikož se vozidlo nacházelo mimo komunikaci a nehrozilo žádné další nebezpečí, jednotka se po dohodě s Policí ČR ve 23.54 hodin vrátila zpět na základnu.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet