Pondělí 26. unora 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Z tramvaje stoupal hustý dým

Tak začalo ve středu po osmé hodině ráno cvičení jednotek HZS Praha a HZSP DP v pražských Hlubočepích.

Jako místo cvičení byla vybrána tramvajová trať mezi Barrandovem a Hlubočepy, která není přístupná pro hasičskou techniku, což by značně komplikovalo skutečný zásah.

Jednotky ze stanic 1, 6 a 7 byly vyslány k ohlášenému požáru tramvaje v 8:18 hod. Vzápětí po nich vyjeli i hasiči DP. V 8:25 hod. dorazila na místo první jednotka ze stanice 7 a velitel směny. Zjišťují, že tramvaj je asi 300 metrů od zastávky a stoupá z ní hustý dým. Čtyři hasiči jsou vysláni na průzkum a současně je po AZ 30 natažen jeden C proud k hořící tramvaji. V 8:29 hod. dorazila na místo i jednotka ze stanice 6 a Jednotka HZSP DP, které měly cestu ztíženou komplikovanou dopravní situací na Jižní spojce.

Mezitím byl odpojen elektrický proud, tramvaj zajištěna proti posunutí a ve spolupráci se záchrannou službou bylo provedeno ošetření zraněných osob a jejich evakuace po kolejovém tělese do tramvajové stanice k vozům ZZS.

V 8:49 hod. byly všechny osoby předány ZZS, „požár“ uhašen a místo zásahu bylo předáno dispečerovi DP. Na místě zůstalo jedno družstvo ze stanice 7 a jednotka HZSP DP, která nacvičovala nakolejování tramvaje.

19. 4. 2006, 08:17 hod.
Praha 5, Hlubočepská

Foto: Radek Krahulík
Sdílet