Středa 29. června 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Chtěl se zabít, skočil pod přijíždějící hasiče

Řidič osobního auta nejdříve narazil zezadu do odstavené dodávky pracovníků soukromé firmy, kteří prováděli čištění. Událost byla ohlášena na tísňové linky s tím, že řidič může být zraněný. Následné události měly velmi dramatický ráz a děsivou dohru.

Dne 12. 12. 2011 v 19:11 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě ve Zlíně na ul. Štefánikova.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nejdříve došlo ke střetu osobního auta zn. Š Felicia a odstavené dodávky zn. Iveco.

Při přijíždění k místu nehody došlo k situaci, kdy pod brzdící a zastavující výjezdový speciál skočil řidič z osobního auta. Ten byl mnohatunovým vozem odhozen asi metr ze silnice. Hasiči mu okamžitě skočili z vozu na pomoc.

Silně opilý muž krvácel z nosu a následně byl předán posádce zdravotnické záchranné služby. Při nakládání do sanitky muž záchranářům sdělil, že chtěl spáchat sebevraždu, a tímto způsobem chtěl řešit své problémy z předchozí nehody.

Mimořádná událost byla následně šetřena policií. Alkohol byl u strojníka HZS Zlínského kraje vyloučen. Míra zavinění je předmětem dalšího policejního šetření. Na místo vyjel jak velicí důstojník směny, tak i územní řídicí důstojník HZS Zlínského kraje.

Po zajištění místa hlášené dopravní nehody zůstali hasiči na místě pro další šetření následujících dopravních událostí. Podle svědků se řidič krátce po nehodě nejdříve neúspěšně pokusil skočit pod jiné projíždějící auto. O chvíli později se situace opakovala, tentokrát s přijíždějícím vozem hasičů. Vše nadále prověřuje policie. Opilý a zraněný řidič osobního auta byl odvezen do nemocnice.

Vzhledem k charakteru události a objektivně zjištěným okolnostem zůstává strojník i výjezdová skupina hasičů nadále ve směně a pokračuje v běžné činnosti.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet