Středa 6. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hořel průmyslový objekt, škoda je 7 milionů

Sedm miliónů je předběžná škoda, která byla vyčíslena po požáru v obci Lhota Samoty na Táborsku. Požár byl na operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen dne 17. 12. 2011 v 5:11 hodin.

K zásahu byly vyslány osádky sedmi vozů profesionálních hasičů z centrální stanice Tábor a z jednotek SDH obcí Planá nad Lužnicí, Tábor a Chýnov. Jako první se k požáru dostavila profesionální jednotka, která nalezla průmyslový objekt o půdorysu 75 × 20 metrů zcela zasažený požárem. Jen o několik minut později dorazily všechny dobrovolné jednotky. Všichni zasahující hasiči, kterých k zásahu dostavilo 30, okamžitě započali s hasebními pracemi. Průběžný průzkum ukázal, že se jedná o objekt bývalé truhlárny, jež není v současné době v provozu, ale kde je stále naskladněné dřevo a pracovní stroje. Krátce po 7. hodině ranní velitel zásahu nahlásil na operační středisko, že požár je pod kontrolou, že není třeba dalších posilových jednotek. Zároveň sdělil, že vzhledem k velikosti objektu bude dohašování trvat ještě několik hodin.

V osm hodin byla část zasahujících hasičů vystřídána. Dohašovací práce spočívaly v rozebírání konstrukcí a v likvidaci všech možných ohnisek požáru. Úplná likvidace byla nahlášena krátce před 10. hodinou dopolední. Po závěrečném průzkumu v 10:30 hodin požářiště převzala Policie ČR s tím, že monitoring zajistí po celý den táborská dobrovolná jednotka (ke kontrole jednotka vyjela v 14:44 a 17:24 hodin). Hasičům se podařilo uchránit majetek za Kč 5 000 000,–-, příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet