Sobota 25. června 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V obci Klášter hořel sklad, škoda devět milionů

Dne 19. prosince 2011 v 15:50 hodin obdrželo Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 informaci o požáru v obci Klášter na Novobystřicku.

K zásahu operační důstojníci vyslali profesionální jednotku z centrální stanice Jindřichův Hradec a jednotky SDH obcí Nová Bystřice a Kunžak celkem se šesti cisternami. Jako posilová jednotka vyjela také automobilová plošina ze stanice Dačice, ale ta byla ještě během jízdy k zásahu na základě informací z místa zásahu odvolána zpět na základnu.

První k požáru dorazila místní dobrovolná jednotka. Její velitel informoval operační středisko, že se jedná o sklad o půdorysu 50 × 12 metrů, je plný uskladněné slámy a je zasažen požárem v celém svém rozsahu. Všechny zasahující jednotky po příjezdu na místo zásahu okamžitě započaly s hasebními pracemi. Dobrovolní hasiči obce Nová Bystřice vytvořili čerpací stanoviště a vodu na požářiště dovedli pomocí dálkového vedení.

Po lokalizaci požáru v 16:55 hodin bylo rozhodnuto, že sklad bude ponechán k vyhoření. Okolo půl šesté místo zásahu opustila jednotka SDH obce Kunžak, o hodinu později odjely cisterny místní dobrovolné jednotky a jedna cisterna jindřichohradeckých profesionálů. Osádka druhé hradecké cisterny zůstala u požářiště a bude až do rána kontrolovat vyhořívání. Její střídání proběhne v průběhu noci.

Vzniklá škoda byla předběžně stanovena na Kč 9 000 000,–-. Příčinu vzniku požáru šetří Policie ČR. K místu požáru byla jednotkou SDH obce Nová Bystřice vyžádána SÚS kvůli namrznuté vozovce od vody ze zásahu.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet