Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Po střetu auta a vlaku vážně zraněný řidič

Dne 28. 12. 2011 ve 13:55 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě na železnici v Bystřici pod Hostýnem.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka drážních hasičů z Přerova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na železničním přejezdu u vlakového nádraží došlo ke střetu osobního vozu zn. Š Pick-Up s motorovým osobním vlakem.

Asi třicetiletý řidič vjel na železniční přejezd u vlakového nádraží v době, kdy tudy projížděl osobní motorový vlak. Po vzájemném střetu bylo osobní auto odhozeno do příkopu u železničního náspu, kde se převrátilo na střechu. Při nehodě utrpěl řidič vozu zranění. Ve vlaku nebyl při nehodě nikdo zraněn.

Jako první na místo dorazila posádka zdravotnické záchranné služby následována hasiči. Záchranářům se podařilo muže vytáhnout ven a přenést do sanitního vozu. Muž byl vážněji zraněn a lékař zvažoval povolání letecké záchranné služby k jeho transportu. Na místě mu bylo poskytnuto nezbytné ošetření a odborná lékařská péče.

Hasiči se následně postarali o zajištění vraku vozu proti požáru a úniku provozních kapalin. Motorová lokomotiva nebyla vážněji poškozena a nedošlo k úniku paliva. Po zajištění prostoru bylo místo události předáno drážním hasičům a naše jednotka se vrátila zpět na základnu. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla doprava u přejezdu řízena hlídkou policie.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet