Středa 29. června 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů po vážné dopravní nehodě u Poličné

Dne 29. 12. 2011 ve 14:54 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě u Poličné.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici mezi Poličnou a obcí Branky došlo k dopravní nehodě dvou osobních aut zn. Mercedes a Š Fabia combi.

Podle svědků jel řidič Mercedesu agresivně a rychle, když se v zatáčkovitém úseku silnice střetl s protijedoucím druhým vozem. Po nárazu byla škodovka odhozena mimo komunikaci a na blízké pole, poškozený Mercedes zůstal na silnici. V Mercedesu jel mladý muž s mladou ženou, ve Škodě naopak starší pár.

Hasiči byli na místě události za šest minut po výjezdu ze stanice, následováni vozidlem zdravotnické záchranné služby. Prioritní bylo vyproštění dvou seniorů z vozu mimo komunikaci, které se hasičům podařilo postupně dostat ven. Lékař si do své péče postupně převzal všechny zraněné a účastníky nehody. Po nutném ošetření byly nakonec do nemocnice k hospitalizaci nebo vyšetření odvezeny všechny čtyři osoby.

Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči museli postupně zlikvidovat sorbenty. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla frekventovaná vozovka zcela uzavřena a doprava byla odkláněna.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet