Pondělí 4. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Slavnostní otevření nové zbrojnice

V neděli byla slavnostně otevřena zcela nová budova hasičské zbrojnice v obci Neubuz, čímž dobrovolní hasiči získali vhodné podmínky pro svou práci a práci s mládeží.

Dne 7. 5. 2006 byla slavnostně otevřena nová zbrojnice dobrovolných hasičů v obci Neubuz na Zlínsku.

Po slavnostní mši u místní kapličky byla posvěcena a otevřena zcela nová zbrojnice dobrovolných hasičů v obci Neubuz. Slavnostního přestřižení pásky se ujal starosta obce pan Miroslav Dubovský st.

Čtyřicetičlenný sbor místních dobrovolných hasičů uvítal při slavnosti také dobrovolné hasiče z okolních obcí. Nová budova zbrojnice byla postavena na původním místě staré stanice. Ta už dosloužila a její rekonstrukce by nebyla dobrou investicí. Dobrovolní hasiči potřebovali nové a dostatečné prostory na setkávání, ale především pro práci s mládeží. Proto bylo rozhodnuto o demolici a postavení zcela nového objektu, jehož investice přesáhly dva miliony korun.

Budova nové zbrojnice sousedí s obecním úřadem a poskytuje stání pro dva zásahové automobily, místo pro další hasičskou techniku, společenskou místnost a zázemí pro práci dobrovolných hasičů.

Při slavnostním otevření byla rovněž předána tři významná ocenění za věrnost. Čestné vyznamenání předal zasloužilým hasičům předseda Okresního sdružení hasičů Zlín Jiří Požár.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet