Středa 6. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Skládka zaměstnala sedm jednotek

V neděli 11. června 2006 krátce před devátou hodinou ranní bylo na operační středisko územního odboru Semily nahlášeno nežádoucí hoření skládky odpadu o výměře přibližně 30 m2.

Při příjezdu jednotky HZS LK stanice Semily se dvěmi cisternovými automobily byl již rozsah požáru na ploše převyšující 100 m2 se současným vývinem silného sloupce hustého jedovatého kouře.

Velitel zásahu při příjezdu na místo požádal o povolání dalších čtyř jednotek požární ochrany s cisternovými automobily pro kyvadlovou dopravu vody a dvou jednotek pro zřízení čerpacího stanoviště v katastru obce Košťálov. Místo požářiště bylo obklopeno dvěma úseky a obchvatným útokem byl požár postupně čtyřmi proudy C úspěšně zdoláván. Požár se za pomoci rozhrnovacího kompaktoru a pomocných dodávek vody hospodářskou cisternou majitele skládky podařilo velmi rychle lokalizovat a do tří hodin od započetí zásahu rovněž i zlikvidovat.
Zásahu se celkem zúčastnilo sedm jednotek požární ochrany, z toho dobrovolné jednotky obcí Lomnice nad Popelkou, Libštát, Kunratice, Semily-Podmoklice, Košťálov a Svojek celkem se sedmi cisternami. Příčinou vzniku požáru skládky bylo pravděpodobně samovznícení.
Sdílet