Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hala Jablonec 2012: Ostraváci vyhráli štafetu i 100 metrů překážek

Víkendové závody v požárním sportu s názvem Hala Jablonec 2012 mají své vítěze. V 26. ročníku toho prestižního klání se utkali v sobotních závodech dobrovolní hasiči (i ženy) a v neděli profesionálové.

Disciplínami tohoto neoficiálního halového mistrovství ČR byl běh na 100m s překážkami a štafeta 4×100m s překážkami. Každý si zde sáhl na dno svých sil, neboť se závody konají na začátku sezóny a sportovci ještě nestihli dost natrénovat.

Mezi muži hasičských záchranných sborů kralovalo ve štafetě družstvo Moravskoslezského kraje, ÚO Ostrava A (čas 58:11 s), druhou příčku získali hasiči z Plzeňského kraje, ÚO Domažlice (čas 58:93 s) a pro bronz si doběhli hasiči Královéhradeckého kraje (59:04 s).

Ve 100m s překážkami zůstalo prvenství v Ostravě a vybojoval ho Pavel Krpec s časem 15:80 s. Stejně tak jako ve štafetě, tak i ve stovce stříbro putovalo do Plzeňského kraje, ÚO Domažlic a zasloužil se o to Milan Netrval s časem 16:06 s.

Jako přes kopírák dopadlo i třetí místo, kdy ho pro Královéhradecký kraj obhájil Petr Mařan, který stovku dal za 16:39 s.