Sobota 27. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Ostravě proběhlo I. Akademické mistrovství v požárním sportu, vyhrála Vysoká škola Báňská

Studentský klub požárního sportu při VŠB-TU Ostrava ve spolupráci s SH ČMS, HZS MSK, ČAATS a pod záštitou náměstka primátora města Ostravy pořádal za mediální podpory serveru POŽÁRY.cz I. Akademické mistrovství v požárním sportu.

Mistrovství probíhalo v areálu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě Porubě.

Soutěžilo se v disciplínách požárního sportu:

• běh na 100 m s překážkami (kat. muži/ženy)
  • výstup do 4. podlaží cvičné věže (kat. muži)
  • štafeta 4 × 100 m s překážkami (kat. muži/ženy)
  • požární útok (kat. muži/ženy/smíšená družstva)

Všechny disciplíny probíhaly podle pravidel požárního sportu. Aby se mohlo zúčastnit požárních útoků více univerzit, byla do této disciplíny přidána navíc kategorie smíšených družstev.

Za smíšené družstvo se považovalo družstvo, ve kterém startovala min. 1 žena v mužském útoku, anebo min. 1 muž v ženském útoku. Trať požárního útoku pro smíšená družstva byla na 3 hadice B75.

Systém hodnocení byl nastaven tak, aby zohlednil, že ne všechny vysoké školy mají možnost složit družstvo na všechny disciplíny mistrovství.

V celkovém hodnocení tedy mohly být hodnoceny i školy, které nemají dostatek studentů pro kolektivní disciplíny a závodí jen v individuálních disciplínách.

Studenti sbíraly pro svoji školu body za umístění v jednotlivých disciplínách.