Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Atlas Adventure 2012

O minulém víkendu se uskutečnil další ročník extrémní soutěže dvojic v outdoorových sportech Atlas Adventure 2012, který byl zároveň klasifikován jako přebor ČR profesionálních i dobrovolných hasičů.

Závodu, jehož trať je zasazena v krásném prostředí řeky Moravice a přehradních nádrží Kružberk a Slezská Harta, se zúčastnilo celkem 51 dvojic všech věkových kategorií.

Letos na účastníky závodu opět čekaly outdoorové disciplíny jako jsou jízda na horském kole, orientační běh, plavání, jízda na lodi, slanění přehradní hráze, lezení na skále nebo v závěru lanové centrum.

V kategorii hasičů byla nejúspěšnější dvojice Tomáš Petreček a Filip Šilar, kteří byli zároveň i celkovými vítězi, a kteří trať absolvovali v rekordním čase 6 hodin a 20 minut.

Závod se uskutečnil za podpory Statutárního města Opavy, České hasičské sportovní federace a serveru Požáry.cz.