Pátek 23. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tradiční soutěž mladých hasičů ve Slatině ovládly děti z Tísku

Dnes proběhl ve Slatině na Novojičínsku další ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Slatina, zařazený do ligy Floriánek Cup, která sdružuje týmy Novojičínska už více než deset let.

Třiadvacítka týmů mladých hasičů obou kategorií – tedy mladší a starší – měřila své síly v požárním útoku a v uzlové štafetě.

Soutěž, která se letos poprvé nekonala na místním hřišti, ale na nově zrekonstruovaném prostranství u kulturního domu, provázela nepřízeň počasí.

Ranní teplo a naději vystřídalo prudké ochlazení, vítr a dešťové přeháňky. Děti však tuto situaci zvládly bez problému a drtivá většina jich své soutěžní pokusy úspěšně dokončila.

Na start se tentokrát nepostavili domácí, kterým jejich tým narušilo soustředění „konkurenčního“ kroužku, který spolu s nemocí odlákal větší než malé množství dětí mimo obec.

V obou kategoriích se po sečtení bodů z uzlové štafety a z požárního útoku umístili na prvním místě hasiči ze sousedního Tísku. V kategorii mladších je následovaly Lubojaty a Lubina, v kategorii starších pak Fulnek a Jerlochovice.

Vyhodnocení proběhlo pod střechou, kterou nový areál naštěstí disponuje. Dětem byly předány poháry, medaile a prvnímu družstvu z kategorie mladších taktéž poukazy na cukrovou vatu zdarma.

Organizátoři pro příští ročník připravují malé zpestření pro diváky a těší se na opětovnou účast všech mladých hasičů.

Hasiči Slatina, hasici.obecsla­tina.cz

Sdílet