Pátek 29. března 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Profesionální hasič Martin Trojan vyhrál maratón v kategorii Záchranných a bezpečnostních slo­žek

Profesionální hasič Martin Trojan z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim se v těchto dnech účastnil závodu nazvaného Volkswagen Maratón Praha. Tento závod patří mezi nejkrásnější maratónské tratě na světě.

Start i cíl závodu byl na Staroměstském náměstí a celý závod (42,195 km) vedl různými pražskými čtvrtěmi. Celkem se závodu účastnilo 9 000 závodníků. Martin Trojan běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrovaný v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek.

Tuto kategorii Martin Trojan vyhrál, když doběhl v nádherném čase 2.35.17 hodin (v roce 2010 tento maraton uběhl za 3.02.40 hodin a v loňském roce uběhl maraton za 2.47.50 hodin) a skončil v celkovém pořadí na 44. místě z 9 000 běžců.