Neděle 20. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Požár střechy domu likvidovalo sedm jednotek hasičů

Dne 7. června v 15.31 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár rodinného domu v Lichkově. Na místo bylo ihned vysláno sedm hasičských jednotek (profesionální z Králík, Ústí nad Orlicí a dále dobrovolné jednotky z Lichkova, Mladkova, Králík, Klášterce nad Orlicí a Jablonného nad Orlicí).

Při příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že celá střecha je v plamenech. Hasiči nasadili ihned čtyři proudy k likvidaci požáru. Uvnitř byly nalezeny dvě tlakové lahve, které byly včas z hořícího objektu vyneseny. Při likvidaci požáru museli hasiči používat dýchací přístroje.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 16.23 hodin a zcela byl zlikvidován v 18.37 hodin. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nyní bude zjišťovat, co bylo příčinou vzniku požáru. Na pomoc si nechal vyšetřovatel přivolat i specialistu z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Po dohašení všech ohnisek hasiči museli rozebrat ohořelé části střešní konstrukce a vynést všechny předměty z půdního prostoru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet
Banner ZHT OK