Čtvrtek 8. prosince 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pátek byl v Pardubickém kraji ve znamení nehod

V pátek 15. června v 9.18 hodin byla jednotka hasičů ze stanice Přelouč vyslána k dopravní nehodě, jež se stala v ulici Pardubická v Přelouči. Průzkumem na místě bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob. Hasiči zraněné osoby ošetřili ještě před příjezdem posádky zdravotnické záchranné služby. Po jejich příjezdu si je posádka převzala do své péče a jednu zraněnou osobu si odvezla do nemocnice. Hasiči dále provedli odpojení akumulátoru tak, aby nedošlo k požáru.

V 12.54 hodin vyjížděli hasiči z Přelouče k nehodě dodávky a traktoru do Kladrub nad Labem směrem na Selmice. Při nehodě se zranil muž o ´vystřelený´ airbag a byl předán do péče zdravotníkům. Hasiči zasypali sorbentem uniklý olej z převodovky. Hasiči vyčkali až bude nehoda zadokumentována policisty, a poté pomohli s naložením dodávky i traktoru na vozidla odtahové služby. Odstraňování následků nehody trvalo až do 16.04 hodin.

Hasiči ze stanice v Poličce vyjížděli během pátečního odpoledne hned dvakrát na stejnou křižovatku ulic Střítežská a P. Jilemnického v Poličce. První nehoda se stala v půl druhé odpoledne. Došlo zde ke střetu nákladního automobilu Tatra Terrno a osobního vozu Lancia Lybra. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

O dvě hodiny později byla jednotka vyslána opět na křižovatku ulic Střítežská a P. Jilemnického. Tentokrát zde došlo ke střetu vozidel Seat Toledo a Suzuki Grand Vitara. U obou nehod hasiči zasypávali uniklé provozní náplně a odpojovali akumulátory, aby nedošlo k požárům.

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet