Čtvrtek 8. prosince 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Šest zraněných po nehodě dvou osobních aut a dodávky u Štěpánovic

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pondělí odpoledne u dopravní nehody dvou osobních vozidel a dodávky u Štěpánovic na Třebíčsku. Při nehodě utrpělo zranění šest lidí.

Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 14:29 hod. K nehodě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Třebíč a Moravské Budějovice.

V době příjezdu jednotek na místě již zasahovali zdravotníci. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob. Pět zraněných bylo sanitními vozy převezeno do nemocnice, jedna osoba byla do brněnské nemocnice transportována letecky.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla komunikace uzavřena. Doprava byla vedena přes objízdné trasy.

Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali za pomoci sorbentu. V 16:55 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotky se vrátily zpět na základny. Příčinu, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet