Čtvrtek 18. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Žhář zničil automobil

Ve čtvrtek 17. 8. 2006 brzy ráno došlo k požáru osobního auta v Rožnově pod Radhoštěm, který byl založen úmyslně neznámým pachatelem a škody dosáhly 600 tis. Kč

Dne 17. 8. 2006 v 03:30 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta v Rožnově pod Radhoštěm.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Rožnova pod Radhoštěm s rychlým zásahovým autem a cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na ul. Partyzánská došlo k požáru dvou osobních aut zn. Š Octavia a Lada Samara.

Už při příjezdu hasičů byla celá přední část škodovky v plamenech. Hořící vůz vyjel se zařazenou zpáteční rychlostí z řady zaparkovaných aut a po deseti metrech narazil do velkoobjemového kontejneru na odpad. Vozidlo bylo rozsáhlým požárem značně poškozeno. Druhé zaparkované auto zasáhl požár, který poškodil jen jednu z pneumatik.

Hasiči z Rožnova pod Radhoštěm dorazili na místo za dvě minuty od výjezdu a zásahem zabránili rozšíření požáru na celý vůz Škoda i dalšímu poškození okolního majetku.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo požáru ohledáno. Při ohledání nalezl vyšetřovatel stopy, které ho vedly k názoru, že požár byl založen úmyslně neznámým pachatelem. Na místo byla povolána policie a nadále probíhá společné šetření případu. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 600.000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet