Středa 6. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Plameny zcela zničily dílnu

Ve čtvrtek 17. 8. 2006 odpoledne došlo k rozsáhlému požáru ve sklepě rodinného domu v Bánově, kde měl majitel opravárenskou dílnu, a požár napáchal škody za téměř půl milionu korun

Dne 17. 8. 2006 ve 12:25 hod. byli hasiči informováni o požáru v rodinném domě v obci Bánov.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bánov a Nivnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru v dílně rodinného domu.

Už při příjezdu hasičů byl vidět silný kouř vycházející z dílny, která hořela. Hasiči pronikli do domu v dýchacích přístrojích, nalezli ohnisko požáru a plameny uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na obytné části domu. Celý dům musel být postupně odvětrán přetlakovou ventilací. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Požár vznikl v opravárenské dílně elektrických zařízení, kterou měl majitel v jedné ze sklepních místností. Sám majitel uvedl, že pracoval na opravě televizoru, když krátce po poledni odešel na oběd. Asi deset minut po odchodu z dílny uslyšel typické zvuky výbuchů obrazovek televizorů a následně zjistil požár. Plameny zničili kompletně vybavení elektro dílny, včetně přijatých zakázek k opravám.

Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na opravovaném televizoru. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena nejméně na 450.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další hodnoty domu a vybavení za 800.000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet