Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U Chvaliny se srazil osobní vlak s traktorem, dva lidé byli zraněni

K nehodě na železničním přejezdu došlo dnes 26. července dopoledne na trati u obce Chvaliny na Jičínsku. Traktor se čtyřčlennou posádkou vjel na přejezd právě ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. Traktor zůstal na kolech, ale po srážce skončil mimo silnici i koleje.

Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena sedm minut před devátou hodinou. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hořic s technickým automobilem a cisternou, dále hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk. Řidič a jeden ze spolujezdců z traktoru byli zraněni a odvezeni z místa nehody kolemjedoucím řidičem osobního vozidla ještě před příjezdem hasičů a záchranářů.

Na místo byla vyslána k muži při vědomí posádka rychlé zdravotnické pomoci z Hořič. Naši záchranáři na místě zjistili, že čtyřminutové čekání na sanitu zraněný řidič nevydržel a dopravil se do Nemocnice v Hořicích. Na základě primární diagnostiky lékaře chirurgické ambulance místní nemocnice si znovu vyžádal sanitu, která odejela z místa nehody zpět na základnu.

Záchranáři transportovali dvaatřicetiletého muže k vyloučení vnitřních zranění na chirurgické oddělení Oblastní nemocnice v Jičíně, uvedl mluvčí ZZS Královéhradec­kého kraje.

Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Hasiči evakuovali z vlakové soupravy celkem 42 cestujících, pro které byl přistaven náhradní autobus. Příčiny nehody šetří Policie ČR a Drážní inspekce.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet