Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči v noci ve Dvorci zasahovali u požáru střechy a podkroví rodinného domu, z objektu evakuovali několik zvířat

5. srpna čtyři minuty před 23. hodinou přijalo Operační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o požáru domu v obci Dvorec. Požár byl ohlášen jako požár střechy, operační důstojníci zároveň pracovali s informací, že majitel v uvedeném objektu provozuje malou ZOO.

Z ohlášení však nebylo jasné, zda hoří přímo v objektu, ve kterém jsou zvířata či zda se jedná o obytnou část domu.

K zásahu vyjely osádky cisteren ze stanic Trhové Sviny a České Budějovice, svolány byly jednotky SDH obcí Trhové Sviny a Borovany. Jako první na místo přijela trhosvinenská profesionální jednotka, jejíž velitel po provedeném průzkumu nahlásil, že se jedná o požár střechy a podkroví obytné části domu.

Požár zasáhnul plochu cca 30 × 12 metrů v plném rozsahu. Operační středisko na místo vyslalo dále profesionály ze stanice Suché Vrbné a jednotku SDH obce Jílovice. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Hasiči z budovy evakuovali některá chovaná zvířata.

V 23:32 hodin bylo velitelem zásahu na operační středisko nahlášeno, že požár je pod kontrolou, dále se nešíří a zasahující jednotky jsou na místě v dostatečném poč­tu.

Okolo druhé hodiny ranní se většina jednotek vrátila na své základny. Poslední místo zásahu opustili profesionálové ze stanice Trhové Sviny, kteří v 6:31 hodin požářiště předali majiteli.

U požáru zasahovali také zdravotníci ZZS, kteří na místě ošetřili dvě zraněné osoby. Hasiči dále spolupracovali s Policií ČR. Vyšetřovatel HZS společně s policejními kolegy šetřili příčinu vzniku požáru, kterou byl úder blesku.

Při požáru vznikla škoda ve výši Kč 1 200 000,–-, hasiči uchránili další majetek za Kč 1 000 000,–-.

Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet