Sobota 3. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Bouřka na Vysočině si vyžádala dvacet zásahů hasičů, v Kochánově blesk zapálil dům

Předpovědi meteorologů se naplnily a v pondělních večerních a nočních hodinách Vysočinu opět zasáhly bouřky. Popadané stromy komplikovaly provoz na řadě komunikací v našem kraji. Nejvíce výjezdů jsme zaznamenali na Jihlavsku.

Celkem zasahovaly jednotky požární ochrany u 20 technických pomocí. V Kochánově u Stránecké Zhoře na Žďársku udeřil blesk do rodinného domu a způsobil zahoření v půdním prostoru. Majitel odhadl vzniklou škodu na 100.000 Kč. Všechny zásahy se obešly bez zranění osob.

První hlášení o neprůjezdné komunikaci přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 20:42 hod z Vanůvku na Jihlavsku. Vzrostlý strom, který bránil plynulému provozu odstranila jednotka profesionálních hasičů z Telče za pomoci ruční motorové pily.

Na Jihlavsku odstraňovali v nočních hodinách hasiči popadané stromy například u Lovětína, Řídelova nebo Telče. Ráno potom odstraňovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava silnou větev z komunikace u Rančířova.

Druhým nejvíce postiženým okresem našeho kraje bylo Třebíčsko. Popadané stromy komplikovaly provoz u Třebelovic, Slavíkovic nebo u obce Sedlec. V Jemnici na ulici Palackého zatopila voda garáž. Odčerpání vody provedli místní profesionální hasiči.

Ve 21:25 hod vyjely tři jednotky hasičů k ohlášenému požáru v rodinném domě, do kterého udeřil blesk v Kochánově u Stránecké Zhoře na Žďársku. Provedeným průzkumem hasiči zjistili, že došlo k zahoření na půdě domu. Ve 21:41 hod byl požár zlikvidován a jednotky postupně vrátily na základny. Majitel odhadl vzniklou škodu na 100.000 Kč.

Nejčastěji museli hasiči vyjíždět mezi 20:30 hod a 21:30 hod.

Přehled zásahů:

  • Havlíčkobrodsko: 2
  • Jihlavsko: 9
  • Třebíčsko: 5
  • Pelhřimovsko: 4
  • Ždársko: 1
Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet