Úterý 6. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru na Kroměřížsku byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, hořel také stroj na výrobu pelet

Dne 8. 8. 2012 před 6 hodinou ranní byli hasiči informováni o požáru zemědělského objektu v Záhlinicích na Kroměřížsku. Dle prvotních informací měla hořet střecha a sláma uvnitř objektu o rozměrech asi 100 × 30 metrů.

Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Kroměříže, Holešova a Otrokovic, kteří byli posíleni jednotkami dobrovolných hasičů z Holešova, Hulína, Kurovic, Kvasic, Tlumačova a Záhlinic.

Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Při příjezdu hasičů na místo události prováděli zaměstnanci firmy vyrábějící z balíkované slámy peletky evakuaci požárem nezasažených strojů, vozíků a propanbutanových lahví. Výrazně tím zamezili možnost velkého rozšíření požáru.

Hasiči bleskově rozvinuli vodní vedení a soustředili hasební zásah do výrobní části objektu, která byla naštěstí stavebně oddělena od plného skladu balíkované slámy. Požárem zasažený byl zejména stroj na výrobu pelet, který byl požárem značně poškozen.

Hasiči museli rozebrat i střešní konstrukci, po které se požár také šířil. Likvidace požáru trvala asi 1 hodinu. Na dohlídku požářiště byly na místě události ponechány 2 jednotky hasičů.


Poslední jednotky opustily požářiště v 10 hodin dopoledne. Vyšetřovatel hasičů shromáždil poznatky a svědecké výpovědi pro určení příčiny požáru, která zůstává nadále ve společném šetření s Policií ČR.

Vyloučil však možnost úmyslného zapálení, nedbalost cizí osoby nebo technické závady. Škody byly vyčísleny na 800 tisíc Kč, včasným a účinným zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek za 3.5 mil. Kč!

mjr. Ing. Vít Rušar
HZS Zlínského kraje

Sdílet