Sobota 2. prosince 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nový národní rekord v požárním útoku

1. 9. 2006 se na Velké ceně ČR v požárním útoku družstev HZS krajů a HZS podniků podařilo zvítězit hasičům z Uherského Hradiště v novém národním rekordu 22,90 s.

Po skvělém druhém místě na Mistrovství ČR dosáhlo družstvo profesionálních hasičů Zlínského kraje, reprezentované příslušníky Územního odboru z Uherského Hradiště, dalšího fantastického výsledku.

V šestém závodu Velké ceny České republiky v požárním útoku družstev HZS krajů a HZS podniků, který se konal 1. září 2006 v Jeseníku, se našim borcům podařilo zvítězit v novém národním rekordu. Ten byl ustaven jen šest dnů po rekordu na Mistrovství ČR v Hradci Králové.

Soutěž se běhá na dva pokusy, přičemž hned v prvním běhu padl rekordní čas. Družstvo z Uherského Hradiště ve složení Martin Šesták, Pavel Abrhám, Přemysl Duda, Miloš Rozum, Martin Medek, František Omelka a Pavel Sádecký tak nedalo svým soupeřům žádnou šanci s novým časem 22,90 s. Nový rekord České republiky v této disciplíně tak byl zlepšen téměř o jednu sekundu.

Po kontrole materiálu i vyplnění protokolu o novém českém rekordu už zbývá jen jeho schválení komisí Generálního ředitelství HZS ČR a rekord může být uznán.

Pokud bude rekord uznán, tak se znovu po dvou letech vrací do Uherského Hradiště. Tamní družstvo má na svém kontě mnoho úspěchů ze sportovních soutěží a v požárním útoku již několikrát přepsalo historické tabulky.

Do konce letošního ročníku Velké ceny zbývá odběhnout poslední závod, který se koná 6. září v Paskově. Hasiči z Uherského Hradiště jsou průběžně na druhém místě, ale mají ještě šanci zaútočit na celkové prvenství, čímž by obhájili první místo z loňského ročníku.

Všem sportovcům blahopřejeme k fantastickému výsledku a k novému národnímu rekordu v požárním útoku.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

Video z nového rekoru (7,6 MB) na stránkách HZS Zlínského kraje-
Sdílet