Sobota 9. prosince 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Fabia narazila do sloupu

Ve středu ráno došlo v obci Jasenná k havárii osobního auta, které vyjelo ze silnice, přejelo betonový základ plotu a havarovalo do sloupu elektrického vedení na zahradě domu.

Dne 6. 9. 2006 v 07:40 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii osobního auta v obci Jasenná.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Vizovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že uprostřed obce došlo k havárii osobního auta Š Fabia (SK).

Řidič při jízdě na Vsetín havaroval mimo vozovku, kde nejdříve přeletěl přes betonový obrubník plotu a havaroval čelním nárazem do sloupu elektrického vedení na zahradě rodinného domu. Stopa po nárazu do sloupu byla asi metr nad zemí. Po nárazu se řidiči aktivoval airbag, ale přesto utrpěl zranění a musel být na místě ošetřen lékařem zdravotnické služby. Po havárii řidič z vozu sám vystoupil, v bolestech si lehl na zem a čekal do příjezdu záchranářů.

Hasiči zajistili vůz proti případnému požáru a úniku provozních kapalin do půdy na zahradě. Po havárii došlo k poškození elektrického vedení a výpadku proudu do rodinného domu. Po zhodnocení celé situace, kdy vozidlo neohrožovalo ostatní účastníky silničního provozu, tak ponechali hasiči vyproštění vraku na majiteli vozu.

Obyvatelé rodinného domu potvrdili, že naprosto stejná havárie se u nich stala před třemi lety, kdy řidič navíc poboural pět částí oplocení na ocelových sloupcích.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet