Úterý 6. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Muž zůstal uvězněn v úzké mezeře, vyprostit ho museli až hasiči

Hasiči se při výkonu svého povolání často setkávají se situacemi, které jsou pro ostatní občany těžko přestavitelné a znají je většinou pouze přeneseně z médií nebo vyprávění. Jsou to velké a komplikované požáry, tragické dopravní nehody nebo zásahy na nebezpečné látky.

Jsou ale i zásahy, u kterých často „zůstává rozum stát“ a v konečném důsledku spíše vzbudí možná i úsměv nad tím, čeho jsou někteří lidé schopni.

Jeden ze zásahů této kategorie absolvovali dnes ráno hasiči ze stanice Uherský Brod. V 06:34 hodin požádala policie cestou operačního střediska o asistenci hasičů při vyproštění uvíznuté osoby u provozovny občerstvení na ulici Pod Valy.

Po příjezdu na místo hlášeného zásahu hasiči zjistili, že došlo k zaklínění osoby mladšího muže v úzké mezeře mezi dvěma zdmi přímo u objektu občerstvení, kam se chtěl muž pravděpodobně dostat. Při protahování mezerou stavebních konstrukcí došlo ale k jeho „ zaseknutí“. Protože nebylo samozřejmě možné provést demolici stavebních konstrukcí nebo použít vyprošťovacích prostředků a zařízení, které jsou ve výbavě našich vozidel, musela nastoupit síla a obratnost.

Muže se následně opravdu podařilo z mezery vytáhnout a to aniž by došlo k jeho poranění. Pak už byl předán do rukou přítomných policistů a jednotka se vrátila na svou stanici.

Tvrzení, že kam projde hlava, tam projde i celé tělo, tentokrát opravdu neplatilo.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet