Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči v Hořicích oslaví výročí ukázkami techniky i zásahové činnosti

Od čtvrtka 6. září do soboty 8. září se v Hořicích na Jičínsku uskuteční ukázky techniky, vybavení i zásahové činnosti hasičů a dalších složek integrovaného záchranného systému.

Tyto ukázky a další zajímavé akce proběhnou u příležitosti oslav 20. výročí vzniku profesionální jednotky požární ochrany v Hořicích a 115. výročí vzniku jednotky dobrovolných hasičů z Hořicích.

Ve čtvrtek 6. září a pátek 7. září od 8.00 do 15.00 hodin budou otevřeny brány stanice profesionálních a dobrovolných hasičů v Hořicích, ulice Otakarova. Návštěvníci si budou moct v rámci „Dne otevřených dveří“ prohlédnout současnou techniku a vybavení hasičů.

V sobotu 8. září od 12.30 do 16.00 hodin budou na stanici hasičů v Hořicích připraveny ukázky techniky a vybavení nejen hasičů, ale také Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Veřejnost si bude moct prohlédnout a seznámit se s vybavením sanitního vozu nebo vozidla Dálniční policie a policejních motocyklů.

V sobotu 8. září od 16.00 do 17.30 hodin proběhne ukázka simulovaného zásahu hasičů na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích. Hasiči předvedou slaňování z automobilové plošiny.

Tímto zveme veřejnost na „Den s hasiči“.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet