Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Osobní auto vjelo do cesty Pendolinu. Řidič vyvázl bez zranění

Dnes v 10.05 hodin se u Chvaletic střetl vlak EC 32 „SC PENDOLINO“ s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací se závorami, která byla v době nehody v činnosti.

foto DI

Pravděpodobnou příčinou mimořádné události je nedovolený vjezd osobního automobilu na železniční přejezd v době, kdy červená výstražná světla signalizovala příjezd vlaku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda byla odhadnuta na 65 000 Kč (40 000 automobil, 20 000 trať, 5 000 vlak). Provoz na trati byl obnoven v 12.45 hodin.

Vyšetřováním na místě mimořádné události bylo zjištěno, že po průjezdu osobního vlaku se začaly závory na železničním přejezdu zvedat (červená výstražná světla stále blikají) a dříve než se dostaly do horní polohy a červená světla zhasla zaregistrovalo zabezpečovací zařízení příjezd dalšího vlaku (Pendolína), což způsobilo opětovné spuštění závor a následné uzavření řidiče s automobilem, který nevyčkal na zhasnutí červených světel, na železničním přejezdu. Drážní inspekce připomíná všem řidičům, že závory jsou jen doplňkovou výbavou přejezdu, a směrodatná pro možnost přejetí je světelná signalizace, uvedl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

Hlavní pravidla pohybu v okolí železničních přejezdů a jejich přejíždění jsou obsažena v preventivním snímku Řidič – postrach přejezdů, který je zdarma ke stažení na webu Drážní inspekce.

Sdílet