Úterý 6. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U Hlinska pod Hostýnem havarovala dodávka, při nakládání na odtahovku z ní začalo unikat palivo

Krátce před půl osmou ráno byla na operační středisko ve Zlíně oznámena dopravní nehoda osobního vozidla, ke které mělo dojít na komunikaci mezi Hlinskem pod Hostýnem a obcí Pačlavice. Podle oznamovatele bylo vozidlo na stromě a v místě nehody se nenacházela žádná osoba.

Jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem projela celou trasu mezi výše uvedenými obcemi, aniž místo nehody nalezla. Při výjezdu z obce Hlinsko pod Hostýnem ale míjela policisty, kteří zajišťovali dodávkové vozidlo, které narazilo do vzrostlé lípy. O jiné nehodě na komunikacích v okolí žádné hlášení policisté podle svého vyjádření neobdrželi. Velitel zásahu usoudil, že přijaté oznámení nebylo s největší pravděpodobností přesné a operačnímu středisku měla být ohlášena právě dopravní nehoda dodávky.

Jednotka se proto vrátila k nabourané dodávce. Na místě velitel zásahu od policistů dále zjistil, že v důsledku čelního nárazu vozidla do stromu došlo ke zranění řidiče, který byl ještě před příjezdem hasičů odvezen sanitou zdravotnické záchranné služby k dalšímu ošetření. Jednotka provedla odpojení akumulátorové baterie a zajištění vozidla proti vzniku požáru.

V 07:44 hodin přijelo na místo nehody vozidlo odtahové služby, na jehož ložnou plochu byla dodávka pomocí navijáku natažena. Při nakládání vozidla došlo ale k úniku nafty z poškozené nádrže. Tento únik hasiči okamžitě za použití sorbentů likvidovali. Další komplikací bylo pletivo oplocení zahrady, které dodávka přejela, a které zůstalo vpleteno do zadního kola. I s tímto problémem si hasiči za použití rozbrušovačky rychle poradili. Po odvozu vraku vozidla provedla jednotka úklid sorbentů z povrchu komunikace a vrátila se na svou stanici.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na místní komunikaci řízen dopravní policií. Při nakládání havarovaného vozidla musela být komunikace asi na 15 minut zcela uzavřena.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet