Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zřejmě hra se zapalovačem nezletilého chlapce způsobila požár vodního polohovacího lůžka

K požáru v jedné z místností Základní speciální školy v Novém Městě nad Metují na Náchodsku vyjeli dnes 24. září ráno hasiči z Náchodska a Rychnovska. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 07:42 hodin.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Dobrušky, dále dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Speciální škola zajišťuje výchovu a vzdělávání dětí s mentálním postižením a kombinovanými vadami.

Požár vypukl v psychorehabi­litační místnosti , kde hořelo speciální vodní polohovací lůžko. Při příjezdu hasičů již postel nehořela a požár se nikam nerozšířil. Ještě před příjezdem hasičů se podařilo ředitelce školy a učitelkám ve velmi krátké době evakuovat celou školu, zhruba 35 lidí. Při požáru tak nebyl nikdo zraněn. Hasiči provedli odvětrání prostoru pomocí přetlakové ventilace.

Šetření na místě prokázalo, že požár s největší pravděpodobností způsobil nezletilý chlapec, který si hrál se zapalovačem. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 9 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1,5 milionu korun.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet