Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při závodě orientačních běžců na Trutnovsku nechyběl ani výstup na skalní věž

Ve dnech 19. a 20. září 2012 se v krásném prostředí okolí obce Chotěvice na Trutnovsku konal přebor profesionálních hasičů a policistů v orientačním běhu. Čtyři desítky běžců absolvovali první den závod jednotlivců, druhý soutěžní den patřil závodu tříčlenných štafet.

Les v okolí kempu Svatá Kateřina, kde bylo situováno centrum závodu, nabízí pestré prověření orientace závodníků. Na běžce čekaly kontroly, jako jsou skalky, hrázky, pramen a rýhy, nechyběl ani výstup po žebříku na skalní věž. Štafetový běh za krásného, již téměř podzimního počasí, pořadatelé okořenili diváckou kontrolou, kdy závodníci předvedli hod na cíl.

V kategorii mužů – hasičů do 40 let si zlato odnesl Daniel Bříza z HZS Pardubického kraje, stříbro vybojoval Ladislav Žák, reprezentující HZS Libereckého kraje a bronz patří Davidu Prossovi z HZS Královéhradec­kého kraje.

Kategorie M1 – Hasiči do 40 let

• Bříza Daniel, HZS Pardubického kraje – 0:49:13
  • Žák Ladislav, HZS Libereckého kraje – 0:54:16
  • Pross David, HZS Královehradeckého kraje – 0:56:40

V kategorii hasičů nad 40 let získal první místo pro HZS Zlínského kraje Milan Černík, Jiří Číž vybojoval druhou příčku, třetí místo patří Jaroslavu Kalousovi, oba z HZS Pardubického kraje.

Kategorie M2 – Hasiči nad 40 let

• Černík Milan, HZS Zlínského kraje – 0:48:38
  • Číž Jiří, HZS Pardubického kraje – 0:56:55
  • Kalous Jaroslav, HZS Pardubického kraje – 0:57:17

V kategorii policistů zlato vybojoval Libor Netopil z Krajského ředitelství Policie ČR Hradec Králové, druhé místo získal Jiří Horák, který reprezentuje městskou polici Praha a bronz si odvezl Zdeněk Blabla z Krajského ředitelství Policie ČR v Českých Budějovicích.

Kategorie Policie ČR

• Netopil Libor, KŘ PČR Hradec Králové – 0:37:36
  • Horák Jiří, MP Praha – 0:43:49
  • Blabla Zdeněk, KŘ PČR České Budějovice – 0:51:37

V kategorii žen zvítězila Ivana Svitáková z generálního ředitelství HZS ČR s časem 0:45:13, druhé místo získala Kamila Slezáková a bronzová příčka patří Soně Pávkové z Pardubického kraje ÚO Ústí nad Orlicí.

Na start štafet se postavilo celkem deset tříčlenných družstev. První místo získala štafeta ve složení Jiří Horák (Městská policie Praha), Oldřich Minář (Moravskoslezský kraj) a Zdeněk Blabla (Policie České Budějovice).

Druhé místo vybojovali policisté z Hradce Králové ve složení Jiří Chvátil, Karel Hausvater a Libor Netopil, třetí místo získali hasiči Královéhradeckého kraje, a sice Jaroslav Hanzl, Jaroslav Janata a David Pross.

Přebor v orientačním běhu uspořádal Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje. Poděkování patří sponzorům a partnerům akce: Primátor a.s., Astro – Komplex s.r.o., TRIVOS truhlářství v.o.s., Milan Obst – Specializovaný velkoobchod vín, Petr Frolík – Pražírna kávy, ČHSF, OSH, a Požáry.cz.