Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při hašení požáru v obci Sendraž na Náchodsku se zranil jeden ze zasahujících hasičů

Osm jednotek hasičů likvidovalo v noci z pátku na sobotu 29. září požár stodoly a rodinného domu v obci Sendraž na Náchodsku.

Kvůli rozsahu požáru musel být vyhlášen druhý stupeň poplachu a na místo povoláno více jednotek se zásahovou techniku. U požáru zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a Dobrušky, dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují, Bohdašína, Dobrušky, Olešnice v Orlických horách, Nového Hrádku a Slavoňova.

Při příjezdu první jednotky na místo hořela střecha nad stodolou a plameny se šířily nad dvoupatrový rodinný dům, který byl nově opravený. Uvnitř v tu chvíli už nikdo nebyl, všem obyvatelům domu se podařilo včas vyjít ven.

Požár zasáhl plochu zhruba 20 krát osm metrů a nedostal se až na přístavek, ve kterém byla domácí zvířata a různé pracovní vybavení. Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 03:20 hodin.

Při dohašování ze střechy domu se zranil jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují, který se ještě dříve, než se stačil upevnit a zajistit lanem, smekl po plechové střeše a spadl na zem. Utrpěl otevřenou zlomeninu nohy a byl záchrannou službou převezen do nemocnice.

Hasiči postupně rozebrali část zasažené střešní konstrukce a dohasili ohniska požáru. Požár izolačního materiálu pod střechou se znovu rozhořel v neděli ráno a byl rychle zlikvidován.

Hmotná škoda byla majitelkou domu předběžně vyčíslena na 4 miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou v šetření.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

Foto: Michal Fanta – <a href=„http://­michalfanta.cz“>michal­fanta.cz</a>
Sdílet