Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru v bytě v Uničově se zranily dvě osoby, vybavení bytu hasiči dohašovali venku

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly ve večerních hodinách úterý 2. 10. 2012 v Uničově na Litovelské ulici při požáru v cihlovém, bytovém komplexu a to v prvním patře, v jedné z jeho místností.

Oznamovatel na lince tísňového volání krátce po půl osmé večerní popsal viditelný kouř z oken a menší dítě na balkoně tohoto bytu, zřejmě volající o pomoc. Na místo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje vyslalo profesionální jednotky stanic Uničov a Litovel, doplněné o dobrovolné hasiče, rovněž Uničov a dále Troubelice.

Provedeným průzkumem hasiči v zakouřených prostorech nalezli dvě zraněné osoby. Ty se při snaze o uhašení požáru v jedné z místností bytu nadýchaly nebezpečných zplodin hoření. Hasiči je vyvedli do bezpečí před dům a byla jim poskytnuta předlékařská péče podáním – inhalací kyslíku a následně je předali do lékařské péče kolegů ze zdravotnické záchranné služby.

Hasiči pokračovali v dohašení menšího požáru, zahoření matrací a částečně vybavení, pomocí vysokotlakého proudu. Pro důkladné odvětrání prostor provedli vysazení okna a po ochladnutí požárem zasažených prostor provedli důkladnou kontrolu pomocí termokamery a vyloučili tak možná skrytý ohniska. Požárem zasažené vybavení bylo nutné vynosit a rovněž dohasit před domem.

Okolnosti a příčina požáru bude předmětem dalšího policejního šetření. Policisté nyní zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání činů Obecné ohrožení a Poškození cizí věci. V případě prokázáni viny pak hrozí pachateli až osm let ve vězení.

Po požáru došlo ke škodě na vybavení a bytě ve výši 80 tis korun. Zraněné osoby byly po prvotním ošetření převezeny k další – následné péči do nemocnice ve Šternberku.

Policie ČR

Po požáru došlo ke škodě na vybavení a bytě ve výši 80 tisíc korun. Zraněné osoby byly po prvotním ošetření převezeny k další – následné péči do nemocnice ve Šternberku.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet