Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Z dodávky se vysypala po nehodě zelenina na dálnici – kabina se odtrhla od zbytku auta, řidič vyvázl s lehkým zraněním

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 8. 10. 2012 ráno a dopoledne v Mostech u Jablunkova (okres Frýdek-Místek) u nehody dvou nákladních vozidel z Polska a Slovenska.

Polský kamion Scania vezl pneumatiky, slovenská dodávka Iveco zeleninu, která se rozsypala na ploše několika desítek metrů čtverečních po silnici I/11. Ta musela být na čtyři hodiny uzavřena – i s úplným odklonem dopravy.

Řidič slovenské dodávky, která si při nárazu utrhla kabinu, vyvázl jako zázrakem jen s lehkým zraněním. Po ošetření v třinecké nemocnici se vrátil zpět na místo nehody.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě u slovenských hranic informováno v pondělí ráno krátce před šestou hodinou. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Třinci a jednotka dobrovolných hasičů z Mostů u Jablunkova.

Dodatečně sem byl povolán z Ostravy – kvůli odtažení polského kamionu – vyprošťovací speciál Mercedes Bizon a pojízdná dílna, obě vozidla byla ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh.

Hasiči zajistili místo nehody i obě vozidla před požárem a odtáhli pomocí Bizona do Polska kamion, o Iveco se postarala soukromá odtahová služba ze Slovenska.

Pro vysypané ovoce a zeleninu přijela náhradní auta, hasiči je pomáhali zaměstnancům firmy nakládat. Úklid i se spláchnutím silnice vodou (hasiči z Mostů u Jablunkova pomocí čelní kropicí lišty na vozidle) byl hotov v 10:00 hodin.

Silnice musela být uzavřena čtyři hodiny, Policie ČR odkláněla dopravu po „staré“ komunikaci přes obec.

Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet