Neděle 10. prosince 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nehoda si vybrala tři životy

K tragické dopravní nehodě vozidla Ford Mondeo vyjížděli hasiči dnes (6. října) v noci na rychlostní komunikaci R46 v okrese Vyškov. Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena v 1:25 hodin a na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z požární stanice ve Vyškově.

Vozidlo, v němž cestovalo pět Poláků, havarovalo na 7. kilometru R46 ve směru z Vyškova na Prostějov. Za mírnou pravotočivou zatáčkou se auto ocitlo mimo vozovku ve svahu. Tam se několikrát převrátilo a narazilo do konstrukce dálničního značení. Ve zdemolovaném vozidle převráceném na střeše zemřeli tři lidé – 35letý řidič a manželský pár ve věku 33 a 27 let. S těžkým zraněním byla do nemocnice převezena 21letá žena, lehké zranění utrpěl 24letý muž.
Při příjezdu jednotky HZS byla osádka auta mimo vozidlo a zranění v péči zdravotníků. Hasiči zajistili označení a osvětlení místa nehody a pomáhali zdravotníkům při ošetřování zraněných. U vozidla na pohon LPG udělali protipožární opatření a odpojili baterii. Poté, co policie událost zadokumentovala, pomohli pohřební službě při odvozu obětí nehody a společně se silničáři uklízeli vozovku. V 8:15 hodin hasiči vozidlo převrátili zpět na kola a ukončili zásah.
Při vyšetřování a odstraňování následků nehody policisté krátce po 3. hodině v úseku Vyškov – Drysice odklonili dopravu. Provoz v levém jízdním pruhu byl po úklidu vozovky obnoven v cca 6:30 hodin.

kpt. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet