Čtvrtek 8. prosince 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vážná dopravní nehoda u Strážku na Žďársku si vyžádala tři zraněné osoby, zasahovat musela i posádka vrtulníku LZS

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem zasahovala v pátek po poledni u vážné dopravní nehody dvou osobních a jednoho nákladního vozidla u obce Strážek na Žďársku. Nehoda si vyžádala tři zranění.

Nehoda byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena ve 12:48 hod.

Provedeným průzkumem hasiči zjistili, že v místě havarovala dvě osobní a jedno nákladní vozidlo. V havarovaném osobním vozidle značky Škoda Favorit cestovala v době nehody třicetiletá řidička a dvě děti. Roční batole bylo při nehodě vážně zraněno a v kritickém stavu bylo vrtulníkem transportováno do brněnské fakultní nemocnice. Zranění utrpěla také řidička a druhé dítě. Zdravotníci je po nezbytném ošetření na místě události převezli k dalšímu ošetření sanitními vozy do nemocnice.

Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich transportem do vrtulníku a sanitních vozů. Jednotka dále provedla zajištění havarovaných vozidel proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovala speciálním sorbentem.

V 16:42 hod byly následky dopravní nehody odstraněny, provoz na komunikaci plně obnoven a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet