Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

SYDNEY WFG: Fenomenální Stanislav Kalvoda získal v atletice pět medailí, tři zlaté, stříbrnou a bronzovou

Přišel, viděl, zúčastnil se a vyhrál. Tak by se dal shrnout dnešní den Stanislava Kalvody na Světových hasičských hrách na olympijském stadionu v Sydney. Tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile ozdobily jeho hruď.

V první disciplíně dne – hodu diskem – se chvíli Stanislav přetahoval o centimetry s druhým nejlepším závodníkem, nakonec ale vyhrál a zajistil si tak první zlatou medaili.

Ještě než vůbec hod diskem skončil, Stanislav několikrát vyměnil boty a oblečení a na blízkém sportovišti „přeskočil tyčku“ a umístil se na skvělém druhém místě.

To už ale na druhém konci stadionu začínal trojskok, kde obsadil první příčku a další zlatá medaile na sebe nenechala dlouho čekat.

Hod koulí byl o něco náročnější, zde se musel spokojit s bronzem, což ale až tak nevadí – alespoň „je doma trikolóra“.

110 metrů překážek pak opět nedělalo problém a Stanislav Kalvoda tak završil svůj úspěšný den. Večer přidal ještě třešničku na dortu, ale o tom v dalším článku.