Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Komunikaci R10 zablokovala večer nehoda kamionu převážejícího banány, skončil na středových svodidlech

Krátce před dvaadvacátou hodinou ve středu 14. listopadu 2012 zasahovali hasiči u nehody nákladního automobilu na devátém kilometru silnice R10 na trase Praha – Turnov u obce Zápy.

Sedmatřicetiletý řidič kamionu jel od Prahy směrem na Mladou Boleslav, nezvládl řízení a havaroval. Kamion se převrátil na bok přes středová svodidla a zablokoval rychlostní komunikaci v obou směrech. Na silnici se vysypal převážený náklad. Došlo k úniku provozních kapalin.

Na místo byly přivolány policejní hlídky, které komunikaci okamžitě v obou směrem uzavřely a odkláněly dopravu po objízdných trasách. Řidič utrpěl lehké zranění.

Policisté provedenou dechovou zkouškou vyloučili, že by před jízdou nebo během jízdy požil alkoholické nápoje. Škoda byla předběžně vyčíslena na několik milionů korun. Příčiny havárie policisté prošetřují.

Kolem půl páté ráno 15. listopadu policisté obnovili dopravu ve směru z Prahy na Mladou Boleslav. V opačném směru byl krátce před osmou hodinou zprovozněn jeden jízdní pruh. Po ukončení odklízecích prací bude obnoven provoz v celém rozsahu.

por. Bc. Markéta Johnová
KŘP Středočeského kraj
Policie ČR

Sdílet