Pondělí 4. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Střet s kamionem nepřežil cyklista

V pátek odpoledne došlo u Buchlovic k tragické dopravní nehodě na hlavním silničním tahu I/50, kde se střetl kamion s cyklistou.

Dne 20. 10. 2006 ve 12:32 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě u Buchlovic.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem, která vyjížděla z končícího zásahu u požáru v Nedakonicích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu I//50, u obce Buchlovice, došlo k tragické nehodě mezi kamionem zn. Volvo a cyklistou.

Po vzájemném střetu nákladní soupravy s cyklistou se kamion dostal do protisměru a ve smyku havaroval mimo vozovku na břeh u silnice. Celá souprava zůstala na kolech a nepřevrátila se. Návěs strhl elektrické vedení silničního osvětlení, které se zapíná jen v noci a v době nehody bylo mimo proud.

Šestatřicetiletý cyklista zůstal i se svým přejetým kolem na vozovce v jednom z jízdních pruhů. Hasiči i zdravotníci přijeli na místo takřka současně, ale veškerá odborná pomoc a snaha o záchranu jeho života již byla marná. Lékař konstatoval na místě smrt vlivem velmi vážných poranění neslučitelných se životem.

Velitel zásahu si na místo vyžádal výjezd psycholožky HZS Zlínského kraje. Ta musela poskytnout svou odbornou pomoc řidiči kamionu, který utrpěl šok, ale také těžce psychicky zasaženému otci mrtvého cyklisty.

Dopravní nehoda zablokovala hlavní silniční tah a okamžitě se vytvořily několikakilometrové kolony aut v obou směrech. Policejní hlídky začaly postupně odklánět dopravu na objízdné trasy a celý provoz v okolí se zpomalil.

Na místo musela vyjet zásahová jednotka energetiků, která odpojila elektrické vedení na poškozených drátech a zajistila i jeden z poškozených sloupů vedení.

K nehodě nakonec musel vyjet i speciální těžkotonážní jeřáb na vyproštění kamionu a jeho celkové vytažení na silnici. Veškerá doprava byla uvolněna až kolem páté hodiny odpoledne.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet