Neděle 3. března 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Muže uvěznil převrácený traktor

Ve středu odpoledne vyjížděli hasiči na záchranu zraněného muže, na kterého se převrátil traktor a uvěznil ho pod zadním kolem v údolí u Dinotic. Do těžko přístupného terénu se podařilo dojet jen jedním vozem hasičů.

Dne 25. 10. 2006 v 17:29 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže v údolí u Dinotic.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s rychlým zásahovým vozem Jeep a s cisternou, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Halenkova s další cisternou a technickým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v lesním údolí u Dinotic se převrátil traktor a došlo ke zranění jednoho muže.

Přijíždějící vozidla hasičů a záchranné služby byla postupně odstavena na příjezdových cestách a přímo na místo nehody se lesním terénem dostal pouze hasičský vůz Jeep. Ostatní záchranáři museli ke zraněnému dojít pěšky asi 300 metrů.

Při otáčení starého traktoru zn. Zetor 25 v prudkém svahu, došlo k jeho převrácení a vypadnutí řidiče. Asi čtyřicetiletého muže přimáčkl traktor zadním kolem obličejem k zemi a zranil mu obě nohy. Zraněný muž byl při vědomí a komunikoval se záchranáři. Po celou dobu zásahu byl na místě i jeho syn.

Hasiči na zvednutí traktoru a vyproštění zraněného muže museli použít zvedací vaky Holmatro a hydraulické rozpínací tyče. Převrácený traktor byl zajištěn na naviják Jeepu a postupně zvedán. Sevření nohou pod kolem traktoru bylo postupně uvolněno a muž byl vytažen. Vyprošťovací práce trvaly asi patnáct minut.

Zraněného se ujali lékaři a poskytli mu odbornou pomoc. Hasiči pomohli s transportem muže do odstavené sanitky a ten byl následně odvezen do nemocnice. Jedna noha byla zraněna těžce a druhá lehce. Lehké zranění měl muž i na zádech, kam ho zasáhl blatník traktoru.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

Ilustrační foto.
Sdílet