Čtvrtek 8. prosince 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Žena střet s nákladním automobilem nepřežila, vyzvednout ji museli za pomoci pneumatických vaků hasiči

Tragická dopravní nehoda se stala dnes 6. 12. 2012 krátce po 13. hodině na kruhovém objezdu, ul. Průmyslová, Kosmonosy.

Na tísňovou linku HZS SČK byla oznámena událost v podobě srážky nákladního vozidla s chodcem, přičemž osoba měla zůstat zaklíněná pod vozidlem. Na místo události byla vyslána jednotka ze stanice Mladá Boleslav s technikou CAS 27 Scania, RZA Jeep a později také AD 28 T-815. Na místo události také vyjel vyšetřovatel za účelem fotodokumentace.

Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že pod zadní nápravou nákladního vozu je zaklíněná pravděpodobně žena, která nejeví známky života. Jednotka ihned započala vyprošťování pomocí pneumatických vaků a hydraulického nářadí. Zásah byl komplikován faktem, že vozidlo bylo plně naloženo sypkým materiálem.

Po nainstalování vaků bylo vozidlo částečně nadzvednutou a osoba byla vytažena ven. Lékař na místě konstatoval smrt, osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Po zadokumentování nehody provedla jednotka oplach biologického materiálu.

Na místo se dostavila Dopravní policie a výjezd SKPV. Příčina této tragické nehody je stále v šetření zmíněných složek. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Následkem nehody byla značně narušena průjezdnost a v místě se tvořily dlouhé kolony.

por. Ing. Michal Macoun
vyšetřovatel požárů ÚO Mladá Boleslav
HZS Středočeského kra­je

Sdílet