Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Od komínového tělesa shořela roubenka v Nové Pace, hasiči stihli z objektu vynést dvě propanbutanové lah­ve

Škodu 200 tisíc korun způsobil ranní požár roubeného domu v ulici Záhorského v Nové Pace na Jičínsku.

Na místo události vyjeli krátce před půl sedmou ráno profesionální hasiči z Nové Paky, dále dobrovolní hasiči z Nové Paky, Staré Paky, Pecky a Lázní Bělohrad.

Při příjezdu první jednotky na místo hořela střecha i stropy staršího přízemního domu z roubené konstrukce. Tři lidé, kteří dům obývali se dostali bezpečně ven a nikdo z nich neutrpěl zranění. Požár se rychle rozšířil a zničil celý objekt. Hasiči z hořícího objektu stačili vynést dvě propanbutanové lahve a část poškozeného vybavení.

Požár dostali pod kontrolu v 07:41 hodin a včasným zásahem se jim podařilo zabránit rozšíření na vedlejší roubenku, která stála zhruba tři metry od hořícího objektu. Hasiči museli strhnout poškozený komín, který hrozil pádem a rozebrat zasažené konstrukce roubenky.

Požár zlikvidovali krátce před desátou hodinou dopoledne. Při zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících profesionálních hasičů, který byl záchrannou službou odvezen na ošetření do nemocnice. Uchráněné hodnoty na vedlejším domě byly vyčísleny na dva miliony korun.

Šetřením a ohledáním místa bylo zjištěno, že požár s největší pravděpodobností vznikl od komínového tělesa. Obyvatelům domu poskytli zástupci města náhradní ubytování.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet