Čtvrtek 1. prosince 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár kůlny se dřevem v Kojetíně likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči

V neděli 16. prosince 2012 byl v 5:26 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár zděné kůlny v Kojetíně na Palackého ulici. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Kojetína a dobrovolní hasiči z Kojetína. K zásahu byly také vyslány jednotky ze Zlínského kraje, které však v průběhu jízdy byly odvolány zpět na základny.

Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří zděná kůlna o rozměrech 3 × 4 metry, ve které bylo uskladněno palivové dřevo a starší tašky připravené na opravu střechy. Hasiči zahájili okamžitě hasební práce a souběžně s nimi ochlazovali okolní objekt (sklad pneumatik), který byl od hořícího objektu vzdálen asi 1 metr. V průběhu likvidačních prací rozebírali konstrukce a vynášeli uskladněný materiál na volné prostranství.

Díky rychlému zásahu hasičů se oheň na sousední objekt nakonec nepřenesl. V 5:51 hodin hlásili hasiči z místa události lokalizaci, o půl deváté byl oheň zlikvidován.

Oheň zničil kůlnu, její střechu a ukladněné dřevo, výši škody vyčíslil majitel na 15 tisíc korun, příčinou byl vysypaný popel na podlaze.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet