Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nahlášený nástražný výbušný systém v obchodním centru Bondy v Mladé Boleslavi si vyžádal evakuaci 2000 lidí

Dne 21. 12. 2012 v 18:22 hod. nahlásila dosud neznámá osoba uložení „bomby“ v obchodním centru Bondy v Mladé Boleslavi. Dále doplnila, že k výbuchu má dojít za cca 1:20 hod.

Na místo události byla vyslána jednotka ze stanice Mladá Boleslav s CAS 24 T-815 a CAS 27 Scania, na místo vyjel také vyšetřovatel. Vzhledem k velikosti objektu byla na místo ještě povolána jednotka z HZSp Škoda Auto a.s. s CAS 40 Scania a JSDH Podlázky s CAS 15 Scania.

Při příjezdu na místo byla zahájena spolupráce s hlídkami státní a městské policie. Postupně byl objekt rozdělen na úseky a prostřednictvím vnitřního rozhlasu byla vyhlášena evakuace.

Vzhledem k předvánoční době byl v tu chvíli objekt plný lidí a to jak v obchodech, tak v multikině. Jednotky postupně usměrňovali davy lidí a také řídili jejich bezproblémový odjezd z jak nadzemního tak podzemního podlaží. Celkově se podařilo bez větších problémů evakuovat cca 2 000 lidí.

Když se přiblížil časový úsek, kdy mělo údajně dojít k výbuchu, opustili objekt i jednotky PO a uvnitř zůstala jen pyrotechnická skupina. K předpokládanému výbuchu však nedošlo a objekt byl ještě zkontrolován služebním psem. V 21:20 hod. byl objekt prohlášen jako čistý, bez nálezu NVS.

Jednotky PO a hlídky P ČR a MěP se postupně začaly vracet na své základny. Po pachateli tohoto trestného činu policie dál pátrá.

Sdílet