Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Za obcí Petrůvka na Zlínsku se srazila Škodovka s BMW, hasiči likvidovali uniklé provozní kapaliny

Včera v 16:35 hodin byla na tísňovou linku hasičů ve Zlíně oznámena dopravní nehoda dvou osobních motorových vozidel, ke které došlo na okresní komunikaci za obcí Petrůvka ve směru na Slavičín.

Na místo hlášené události vyslal operační důstojník jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Slavičína. Provedeným průzkumem na místě zásahu bylo zjištěno, že došlo ke střetu vozidla BMW X3 s vozidlem Škoda Superb. BMW zůstalo po střetu na komunikaci a blokovalo jeden jízdní pruh, Superb skončil mimo komunikaci v poli.

Na místě nehody se nacházely dvě zraněné ženy, které byly v době příjezdu hasičů již v péči posádky zdravotnické záchranné služby.

K nehodě došlo na špatně přehledném úseku komunikace, která byla navíc ještě v úseku asi 100m silně zledovatělá. Velitel zásahu proto rozhodl, že část hasičů provede nezbytná protipožární opatření u vraků obou vozidel a likvidaci úniku provozních kapalin z vozidla BMW za použití sorbentů a druhá část zabezpečí místo nehody a bude řídit provoz na komunikaci, aby bylo vyloučeno ohrožení zasahujících nebo kolize s naší technikou nebo vrakem havarovaného vozidla BMW.

Pro zadokumentování místa nehody bylo také využito osvětlovacího teleskopického stožáru našeho zásahového vozidla.

Po ukončení všech likvidačních prací a předání místa události policii se jednotky v 19:55 hodin vrátily na stanici.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet