Úterý 16. října 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

V Černošicích hořel dům, jedna osoba se nadýchala zplodin hoření

V pátek 11. ledna 2013 po osmé hodině večerní došlo v ulici Vrážská v Černošicích k požáru třípatrového rodinného domu.

Jednotka hasičů z obce Mokropsy vyjela s CAS 25 Liaz a CAS 32 Tatra 815 v počtu 1+9, dále byly na místo události povolány jednotky HZS Řevnice, HZS Praha a JSDH Dobřichovice.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o plně rozvinutý požár v prvním nadzemním podlaží rodinného domu. Majitelé opustili budovu před příjezdem hasičů, pro jednu osobu byla zavolána ZZS, protože se nadýchala zplodin hoření.

Po průzkumu hasiči zasahovali dvěma C proudy v dýchací technice po nastavovacím žebříku balkonem do budovy a požár lokalizovali. Současně průzkumná skupina prohledávala silně zakouřený objekt, zdali se v něm nenacházejí další osoby.

Po lokalizaci ve 20:30 byly dohašovací práce prováděny pomocí vysokotlaku, který má díky nové proudnici velkou účinnost při malém průtoku vody. Následné škody způsobené vodou jsou tak minimalizovány.

Po likvidaci ve 21:15 bylo požářiště předáno vyšetřovací skupině a majiteli. Jak uvedla tisková mluvčí HZS Středočeského kraje Lenka Kostková, způsobená škoda byla vyčíslena na dva miliony, příčinou vzniku požáru byla nedbalost při zapalování prskavky na vánočním stromku.

www.sdhmokropsy.cz

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK