Středa 28. unora 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár hydraulického oleje tavící pece ve Zlíně

Dne 19. 12. 2006 v 18:44 hod. byli hasiči informováni o požáru hydraulického oleje ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, jednotka profesionálních hasičů podniku Mitas a.s. a jednotka sboru dobrovolných hasičů Prštné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve slévárně došlo k požáru hydraulického oleje tavící pece.

Před příjezdem jednotky se snažili požár uhasit zaměstnanci soukromé firmy, kteří použili dva ruční sněhové hasicí přístroje. Z hasičů dorazila jako první jednotka podniku Mitas, v jejichž areálu soukromá firma sídlí. Hasiči natáhli do výrobní haly vysokotlaké vodní vedení a požár postupně lokalizovali a uhasili. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.
Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Zaměstnanec obsluhující pec uvedl, že tavil železné bloky a došlo k vylétnutí žhavých částí kovu z otevřené pece. Tavenina dopadla na hydraulické vedení zvedacího systému, které poškodila. Došlo k požáru oleje a poškození indukční cívky tavicí pece. Tavenina měla teplotu asi 1800 stupňů a nezasáhla žádného ze zaměstnanců. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 400 000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčíHZS Zlínského kraje
Sdílet