Úterý 28. ledna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Požár hydraulického oleje tavící pece ve Zlíně

Dne 19. 12. 2006 v 18:44 hod. byli hasiči informováni o požáru hydraulického oleje ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, jednotka profesionálních hasičů podniku Mitas a.s. a jednotka sboru dobrovolných hasičů Prštné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve slévárně došlo k požáru hydraulického oleje tavící pece.

Před příjezdem jednotky se snažili požár uhasit zaměstnanci soukromé firmy, kteří použili dva ruční sněhové hasicí přístroje. Z hasičů dorazila jako první jednotka podniku Mitas, v jejichž areálu soukromá firma sídlí. Hasiči natáhli do výrobní haly vysokotlaké vodní vedení a požár postupně lokalizovali a uhasili. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.
Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Zaměstnanec obsluhující pec uvedl, že tavil železné bloky a došlo k vylétnutí žhavých částí kovu z otevřené pece. Tavenina dopadla na hydraulické vedení zvedacího systému, které poškodila. Došlo k požáru oleje a poškození indukční cívky tavicí pece. Tavenina měla teplotu asi 1800 stupňů a nezasáhla žádného ze zaměstnanců. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 400 000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčíHZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK