Úterý 17. května 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dva sobotní požáry na Uherskohradišťsku

Dne 6. 1. 2007 v 01:01 hod. byl ohlášen na operační středisko HZS požár maringotky v obci Mistřice. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Mistřice. Dále dne 6. 1. 2007 v 06:53 hod. byli hasiči informováni o požáru auta v Uherském Brodě, Havřicích.

Maringotka – Mistřice

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na parkovišti došlo k požáru maringotky.
Jako první na místě zasahovali místní dobrovolní hasiči. Po příjezdu profesionálů byl požár společně uhašen. Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na celý obytný přívěs. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.
Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Požár celodřevěné maringotky zasáhl především vnitřní prostor a způsobil škodu za téměř 20 tis. Kč. Vyšetřovatel nevyloučil úmyslné nebo nedbalostní jednání neznámého pachatele, a proto je případ nadále ve společném šetření hasičů i policie.

Dodávka Iveco – Havířice

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že před jedním z rodinných domů došlo k požáru dodávky zn. Iveco.

Před příjezdem hasičů se snažil požár uhasit majitel vozu, který použil práškový ruční hasicí přístroj a po jeho spotřebování i vodu ze zahradní hadice. Rozšiřující se požár stačil utlumit do příjezdu hasičů. Po příjezdu jednotky bylo rozvinuto vysokotlaké vodní vedení a požár byl uhašen. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že se vrátil z rozvážky zboží a vozidlo zaparkoval před svým domem. Následně došlo k požáru v motorovém prostoru, který se snažil sám uhasit. Požár poškodil především motor a motorový prostor vozu. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 150 000 Kč. Včasným zásahem muže i hasičů se podařilo uchránit další hodnoty auta za 250 tis. Kč.

mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet