Neděle 22. května 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Rozsáhlý požár nového stohu u obce Nová Dědina

Dne 14. 1. 2007 v 11:39 hod. byli hasiči informováni o požáru stohu u obce Nová Dědina na Kroměřížsku. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se dvěma cisternami a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Nové Dědiny a Kvasic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru nového stohu slámy.

Už při příjezdu hasičů byl celý dvacetimetrový stoh v plamenech. Hasiči rozvinuli několik proudů vody a snažili se požár hasit s cílem uchránit alespoň část slámy. Po příjezdu majitele bylo rozhodnuto o ponechání stohu k vyhoření, a tak hasiči jen místo kontrolovali k zabránění možného rozšíření požáru do okolí.
Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Společně s hlídkou policie bylo na místě nalezeno několik stop, které ukazovaly na možnost založení požáru nedbalostí nebo úmyslem dětí. Po dalším krátkém pátrání byli zjištěni nezletilí pachatelé, kteří stoh zapálili při hře s otevřeným ohněm. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 20 000 Kč.

mjr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet