Pondělí 4. prosince 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Rušné dopoledne u dopravních nehod

Hned tři dopravní nehody likvidovaly v úterý, 16. 1. 2007, jednotky HZS Středočeského kraje – Územního odboru Beroun. Celkem bylo několik zraněných a bohužel jedna osoba zemřela na místě ještě v sanitce ZZS.

16. 10. 2006

7:49 hod. – jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun s vozidly RZA VW, cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24-Iveco, VEA-Hyundai a VEA-Škoda Fabia zasahovala
u dopravní nehody osobního vozidla u obce Chyňava na silnici mezi Berounem a Kladnem. Vozidlo, v němž cestovala žena s dítětem, dostalo na zledovatělé vozovce smyk a po vyjetí mimo vozovku se převrátilo na střechu. Při příjezdu jednotky na místo byly již obě osoby v péči ZZS a následně s podezřením na zranění převezeny do nemocnice v Berouně. Hasiči provedli protipožární opatření a po zadokumentování události dopravní policií Beroun otočili z důvodu odpojení autobaterie havarované vozidlo na kola.

9:53 hod. – stejné síly a prostředky berounských hasičů jako u předchozí události vyjely k dopravní nehodě osobního vozidla v obci Levín. Vozidlo, ve kterém cestovala jedna žena, dostalo rovněž na zledovatělé vozovce smyk a skončilo v příkopě na střeše. Hasiči osobě s poraněnou rukou a podezřením na poranění krční páteře poskytli předlékařské ošetření před příjezdem ZZS a provedli protipožární opatření. Zraněná žena byla transportována ZZS do nemocnice. Po zadokumentování události berounskou dopravní policií bylo za pomocí navijáku z CAS vozidlo otočeno na kola a odpojena autobaterie.

10:22 hod. – dopolední zásahy hasičů na berounském okrese byly zakončeny zásahem jednotky HZS Středočeského kraje ze stanice Hořovice s vozidly RZA VW a CAS K25-Liaz a VEA-Škoda Fabia z berounské požární stanice u tragické dopravní nehody na komunikaci mezi Kařezem a Cerhovicemi. Po smyku na zledovatělé vozovce narazilo osobní vozidlo Fiat bokem do dodávky jedoucí v protisměru – v osobním vozidle zůstaly 2 těžce zraněné osoby, řidič dodávky byl zraněn lehce. Svědkové události před příjezdem složek IZS vyprostili osoby z osobního vozidla a poskytovali jim první pomoc.

Hasiči se ihned po příjezdu na místo zásahu zapojili do resuscitace těžce zraněné ženy, další příslušníci jednotky prováděli ošetření zraněného muže. Řidič z dodávky byl pro zmírnění šoku umístěn do vytápěného vozidla RZA. Po dojezdu 2 sanitek z hořovické nemocnice pomáhali hasiči osádkám ZZS v ošetřování a transportu zraněných. Následně byla hasiči provedena protipožární opatření, posyp sorbentem uniklých provozních náplní z obou vozidel a zajištění přistávací plochy pro vrtulník letecké záchranné služby z Prahy-Ruzyně.

Na následky mnohačetných poranění žena přes veškerou možnou péči zemřela v sanitce ještě na místě události, těžce zraněný muž byl transportován vrtulníkem do motolské nemocnice. Řidič dodávky v šoku byl sanitkou převezen k ošetření do nemocnice v Hořovicích. Po předání místa události Policii ČR se jednotka vrátila na základnu.


mjr. Ing. Tomáš Hradil
řídící důstojník územního odboru Beroun
HZS Středočeského kraje
Sdílet